Як потоваришувати двом бізнесам: смачна партнерська пропозиція.

photo

Якщо вас зацікавила тема івентів, то ви точно не зі слухів знаєте, що таке партнерська пропозиція та співробітництво.

З партнерами можна домовитись про співпрацю у вигляді: отримання ресурсів (в тому числі, фінансових), інформаційне співробітництво, виступи відомих людей на події тощо. А якщо ви правильно проаналізуєте ринок та визначите, яка саме організація має спільну з вами цільову аудиторію, місію, які в неї пріоритети та чи потрапляєте ви в корпоративну соціальну відповідальність (КСО) компанії – це ще й допоможе набрати учасників на ваш захід або збільшить продажі.

Припустимо, ви вже проаналізували ринок та обрали ті, що найбільш близькі до вас по пріоритетам. Наступним кроком є пошук контактів людини, що відповідає за прийняття рішень щодо партнерства у компанії. Це може мути PR-менеджер, маркетинг-менеджер або HR. Спробуйте зробити все максимально можливе, щоб отримати контакти (мейл або телефон) саме цієї людини, а не пошту загальну info чи admin. У цьому допоможе ваше коло знайомств, друзі, колеги, соціальні мережі та навіть Google.

Якщо вам вдалось знайти мейл цієї людини – вітаю. Переходимо до наступного рівня і ним є власне підготовка та написання партнерської пропозиції. Її варто робити, використовуючи візуальні матеріали, ідеально - інфографіки, адже вони є максимально інформативними та не займають багато місця, кольоровими та привертають увагу. Найкраще, якщо пропозиція буде зроблена у вигляді презентації, наприклад, Power Point. Якщо ви любите експертиментувати – будь обережними використовуючи нову, не всім відому програму для презентацій, особливо якщо там потрібні додаткові налаштування, щоб була можливість переглядати презентацію, або якщо треба підключення до Інтернету. Адже людина, яка читаю вашу презентацію може не знати всіх особливостей роботи в даній програмі, і просто закриє іі після першої невдачі переглянути. Ідеальний розмір презентації - 5-6 слайдів. Текст на слайді має бути також відповідний – не надто маленький, але і не величезний. Спробуйте використовувати Arial 18.

 • назву проекту, по якому ви пропонуєте партнерство, період та місце проведення;
 • мету проведення, цільову аудиторію та кількість учасників;
 • формат проведення;
 • проблематику, яку вирішує проект;
 • очікувані результати від проекту;
 • бюджет;
 • наявні партнери, ідеально – якщо з логотипами;
 • очікуваний охват рекламної кампанії та які шляхи поширення інформації про проект плануєте використовувати (рекламу, соціальні мережі тощо);
 • безпосередньо пропозицію для компанії – що ви їй пропонуєте та що хочете отримати в замін (Див. малюнок 1);
 • контактні дані.
 • Найкраще готувати партнерську пропозицію на фірмовій підкладці вашої компанії для презентацію. Також рекомендую внизу на кожному слайді вставляти посилання по інформаційний портал чи сайт вашого проекту. Якщо виникатимуть питання чи буде потрібна консультація стосовно підготовки пропозиції – будемо на зв’язку. Як з нами зконтактувати можна дізнатись за посиланням. (ПОСИЛАННЯ НА ІНФУ ПРО КОНСУЛЬТАЦІЇ)

  Будьте максимально конкретними в описі цільової аудиторії – вказуйте не лише вік та місце навчання/роботи, але й інтереси та захоплення, способи проведення вільного часу, життєві пріоритети, місце проживання тощо.

  Ідеальний варіант оформлення слайду з інформацією, що ви пропонуєте організації та що хочете отримати – візуальний і може виглядати наступним чином:

  І внизу вказуєте суму за кожен вид партнерства.

  Коли ваша презентація готова, час переходити до написання листа партнеру. Тут фрази «Пропозиція в додатку буде не достатньо». Потрібно, як і в будь якому мейлі, представитись – написати як вас звати, з якої ви організації, з якого питання пишете. Коротко описати суть проекту, цільову аудиторію та якого результати плануєте досягти чи яку проблему вирішити цим проектом, посилання на більше детальну інформацію про проект (сайт, Фейсбук). Звернути увагу на те, що ви пропонуєте організації співробітництво, пояснити чому саме цій компанії та акцентувати увагу, що детальна пропозиція про співробітництво в додатку. В кінці обов’язково вказати свої контакті дані та бажано посилання на сторінку в соціальних мережах, наприклад, Фейсбук.

  Якщо вам не відповіли протягом двох днів на вашого листа – сміливо телефонуйте в компанію, представляйтесь та просіть з’єднати з людино, якій ви надіслали пропозицію (якщо у вас немає особистого її номера телефону) щоб уточнити чи бачили вашого листа. Під час телефонної розмови ваше завдання – продати проект.

  Зробити все можливе, використовуючи навички ведення переговорів, переконання зацікавити власним проектом.

  Будьте впевненими у собі, вірте у себе та свій проект, чітко формулюйте ключові тези, завдання та що хочете отримати і у вас все вийде. Як говорив Пауло Коельо: Зміни - це завжди страшно. Але ніхто не змінить за вас ваше життя. Ви розумієте, який повинні зробити вибір, але незважаючи на страх, рухаєтеся вперед. Це головне правило успіху.

  І пам’ятайте, для досягнення успіху важливо встигнути!